top of page

Drahý permanentný make up?

Tiež vás láka dať si vytetovať krásne obočie, mať pokoj od kreslenia očných liniek, kým sú rovnaké alebo vytetovať si pery a nekontrolovať sa neustále v zdrkadle? Tiež si hľadáš sympatickú teterku, no odrádza ťa jej cenník?

V tom prípade môžeš navštíviť zľavový portál. Možno budeš mať šťastie a budeš mať obe obočia rovnaké, možno tvoje linky nebudú o rok fialové a možno nebudeš mať jednu peru vyššie ako druhú. MOŽNO!!

No ak si sa rozhodla zainvestovať, tak si to riadne premysli! Toto nie je posledná investícia. Každý rok si svoj prermanentný make up musíš obnovovať. Pery ti môžu blednúť nerovnomerne, obočie sa bude strácať, prípadne začiatky ti môžu odísť skôr. Áno! Môžeš si to dokresliť, to sa vždy dá. Ale veď, že po 1 roku zľavu nedostaneš a tiež sa odporúčajú 2 sedenia, keďže farba vybledla. V mnohých salónoch robia tzv.koreciu - no s prírodnými farbami si 1 sedenie neviem predstaviť. Prírodne farby treba vždy obtiahnúť dvakrát, pokiaľ teterka ide do správnej hľbky a nepoužíva pofidérne pigmenty (farby).

KEDY SI MUSÍM PRIPLATIŤ? ČO MI NIKTO O PERMANENTNOM MAKE UPE NEPOVEDAL?

Obočie

chytí po dvoch sedeniach. Ženy sa občas rozhodnú pre zmenu farby, no ak sa pri korekcii rozhodnete pre hrubšie obočie je to problém. Každé pridané miesto, potrebuje pretetovať aby vydržalo (to znamená ďalšie - tretie sedenie a verte, že to nie je zadarmo). Dobre si to rozmyslite na začiatku a nechajte si poradiť.Očné linky a pery


Tie sú malou záhadou..pokiaľ sa používajú prírodné farby. Môže sa stať, že budete na želaný efekt potrebovať 2 korekcie (pretetovania). Štandardne sa vykonáva jedna korekcia. Pri ďalšej sa platí opäť plná suma - nokoľko materiál za cenu korekcie nepokryje výdavky a čas kozmetičky.

Taktiež pery, nikdy nebudú takej sýtej farby, ako rúž, či farba tesne po opustení salónu. Pery vyblednú o 60 percent. Rovnako nesmiete dostať medzitým herpes, chorobu a ani oddialiť sedenie pretetovania. Škodíte sebe a farba môže úplne s herpesom, oslabenou imunitou odísť.

Preto si pripravte peňaženku na ďalšie sedenie. Reklamácia nepômôže. Nikdy nie je chybou teterky vaša choroba, voľný termín ktorý vyhovuje vám sa zabezpečiť nedá a tiež sa nedá ovplivniť to ako vaša pokožka a imunita príjme pigment.


Prečo je permanentný make up taký drahý?

- náklady na prevádzku

- náklady na materiál (stretilná ihla pri každom sedení, kvalitný pigment, predkresľovacie pomôcky, sterilný prsteň, niekoľko párov rukavíc, dezinfecia, ochranné rúško, tampóny)

- cena za x hodín práce = zisk.

Tiež predsa nechodíte do práce zadarmo a žiadna teterka nie je povinná venovať vám viac času než je štandard. Samozrejme dobrá kozmetička investuje do drahého kurzu a vačšinou x krát ak chce napredovať a samozrejme amortizácia prístroja na tetovanie.


Ak si hovoríte, že jasné nemôže to byť takéto drahé, tak si nájdite akciové salóny. Veľa štastia.zničené obočie


493 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page