top of page

Krása začína v bruchuDeravé črevo

spúšťa uvoľňovanie zápalových látok do krvného obehu, ktoré poškodzujú pokožku. To zaťažuje pečeň, čo je bráni správne spracovať hormóny, a zníži úroveň živín vstrebávaných cez črevo.


Dôsledky: začervenanie, akné, rosacea v dôsledku zápalu, rýchlejšia tvorba rýh a vrások v dôsledku nižšej hormonálnej hladiny, kožné problémy ako akné, ekzém či dermatitída v dôsledku potravinovej intolerancie.


Zlé vyprázdňovanie

spôsobuje starnutie prostredníctvom toxínov, ktoré nevychádzajú von cez črevo. Telo sa ich tak zbavuje cez kožu. Putujú cez vrstvy kože, čím môžu spôsobiť priame poškodenie kolagénu a elestických vlákien.

Výsledkom je sinavá až nažltnutá pleť, akné, rýchlejšia strata kolagénu, zdravie čriev sa odzrkadľuje na pleti.


Očistná strava na 5 dní:

Ráno a večer: zapite psyllium 3 dcl teplej vody

biely jogurt + zmixované vlašské orechy, chia, mandle, ľanové semená, sušené ovocie (prípadne lyžička medu)

zemiakové pyré a rôžne kašovité jedlá

suchár + posledný deň glycerínový čipok večer a ráno.

VYLÚČTE SLADKOSTI A PEČIVO !


Alternatívy:

Akupunktúra: účinne pomáha od bolesti vrátane bolesti chrbta, či hlavy. Nie je jasné, ako presne účinkuje, ale pomohla už mnohým.


Arnika: homeopatikum, ktoré môžete užívať vo forme tabliet, krémov, masti alebo tinktúry. Základom je rastlina arnika a veľmi dobre účinkuje pri výronoch, presileniach, bolestiach svalov a kĺbov. Pmáha tiež na modriny.


Kadidlovník (boswelia): vyrába sa zo živice stromov, ktorá má protizápalové účinky. Obzvlášť dobre účinkuje pri bolestiach spôsobených artritídou.


Diablov pazúr: bylinný liek účinkuje na bolesti chrbtice a dá sa kúpiť v obchodoch so zdravou výživou či v niektorých lekárňach. Má protizápalové účinky. Pozor na odporúčané dávkovanie.


Tigrí balzam alebo gély a mastné tyčinky proti bolesti na báze mentolu: keď si ich natriete na pokožku, pocítite teplo, ktoré naruší signály bolesti. Účinné sú najmä pri bolesti hlavy, kedy si ich natirete na čelo alebo na zadnú časť krku.


Obmedzte antibiotiká:

bojujú iba s baktériami, ale prechladnutie spôsobujú vírusy, takže nebudú mať žiaden vplyv na to, ako sa vaše symptómy vyvinú. Napriek tomu si ich pýtajú tisícky ľudí. Našťastie tí ich predpisujú veľmi neochotne, keď je to nevyhnutné. Užívajte ich vtedy, keď sú žiadúce v boji s infekciami a držte sa radšej rád lekárov.


Ing. Dominika Hajduk Rozman


63 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page