top of page
HĹBKOVÉ ČISTENIE PLETI

Mám dokonalú pleť, hladkú pokožku, jednotný tón pleti bez nedokonalostí, hladkú pleť bez vrások a vždy hydratovanú ! 

Veta, ktorú si nehovoríte často, alebo dokonca nikdy? Občas sa to môže stať, ako to matka prírody s genetikou zariadia. Ale buďme reálne a poďme si povedať ako sa, čo najviac priblížiť ideálu dokonalej pleti. Novinkou v kozmetickom priemysle je vtetovanie BB krému s výživným sérom, ktoré vám zaručí dokonalú pleť alias BB GLOW. Ale ak predsa len túžite po niečom obyčajnom, "prirodzenom" tak potom je tu čistenie pleti. Poznáme povrchové čistenie pleti ako peelingy, mikrodermabrázia alebo povrchové čistenie ultrazvukom (tzv. špachtla - scin scrubber). Áno počujete správne, je to len povrchové čistenie pleti. Vhodné pre tie, ktoré sa chcú o pleť starať pravidelne, preventívne. No ako sa hovorí, pre krásu treba trpieť. Nesúhlasim úplne, ale samozrejme niečo cítiť musíte.

Čistenei podporuje exfoliáciu, teda odstránenie odumretých kožných buniek, čím dochádza k jej spevneniu a vyhladeniu vrások

Najvrchnejšia vrstva kože sa skladá z niekoľkých vrstiev zrohovatených plochých bezjadrových buniek, ktoré sa sústavne opotrebúvajú a odlupujú. Za život človek stratí asi 18 kg odumretej kože. Vďaka olupovaniu a opätovnému tvoreniu sa stále „vymieňa“. Hovorí sa, že vďaka pravidelnému holeniu sú chlapi dlho krásny a bez vrások. My ženy máme na to kozmetičku a teda spomínanú mikrodermabráziu. Mikrodermabráziu odporúčam na udržanie hladkej zdravej pleti, minimálne ako prevenciu.

Čo sa deje, ak je koža poškodená?

Zdravá koža má rovnomerné zafarbenie, hladký povrch, je dostatočne hydratovaná, primerane citlivá na dotyk, tlak a teplotu. Keď je prirodzená bariéra kože narušená, sú jej ochranné funkcie a zdravý vzhľad ohrozené: 

 

  • Stráca hydratáciu a pružnosť a môže byť na pohľad i na dotyk suchádrsná, popraskaná a/alebo ochabnutá. 

  • Stáva sa citlivejšou na vonkajšie vplyvy (napr. slnko a zmeny teploty) a je viac náchylná na infekciu. 

bottom of page